Biberon ve Biberon Emziği Ne Kadar Sürede Değiştirilmeli?

Comotomo Biberon

Bir annenin en büyük yardımcılarından biri olan biberonlar, sağılan anne sütünün bebeğe verilmesi, anne sütünden kesildikten sonra ya da anne sütünün yetmemeye başladığı zamanlarda mama takviyesi yapılması gibi birçok amaçla kullanılabiliyor. Peki hem bebeğin doğru şekilde beslenmeye devam edebilmesi hem de sağlığıyla ilgili risklerin oluşmaması için biberon emziği ne kadar sürede değiştirilmeli ve değişim sırasında neleri göz önünde bulundurmak gerekiyor?

Biberon Emziği Ne Kadar Sürede Değiştirilmeli? 

Biberon emziğinin ne zaman değiştirilmesi gerektiği konusunda bazı kaynaklar ayda bir bu değişimin yapılması gerektiğini söylerken, bazı kaynaklar ise bu sürenin 2-3 ay arasına çıkabileceğini söylüyor. Elbette bu süre biberonun kullanım sıklığına, temizlenme koşullarına ve dönüşümlü kullanılan yedek biberonun bulunup bulunmadığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden annelerin biberon emziğinin takibini yapması ve şu gibi durumlar ortaya çıktığında değişimi derhal gerçekleştirmesi gerekir: 

  • Biberon emziğinin parlaklığını kaybederek bulanık ya da mat bir hale gelmesi,
  • Delik kısmının ısırma ya da farklı nedenlere bağlı olarak genişlemesi ya da yıpranması,
  • Fazla kaynatma işlemine maruz kalma nedeniyle oluşan deformasyonlar.

Eğer bebeğinizin biberonu kullanma sıklığı çok yoğun değilse, yedek biberon ya da biberon emzikleri kullanarak aynı biberonun kullanım sıklığı azaltılıyorsa ve biberon emziğini doğru yöntemlerle temizleyerek hijyenik kalmasını sağlıyorsanız, o halde biberonun ve biberon emziğinin kullanım ömrü uzayacaktır. Dayanıklı  ve kolayca deforme olmayan medikal sınıf %100 premium silikondan üretilmiş olması dolayısıyla uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunan Comotomo biberon emziği modellerine Mini Miracles Hut websitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Peki biberon emziğinin yanı sıra biberon ne kadar sürede değiştirilmeli ve hangi marka biberonlar kullanılmalı?

Biberon Ne Kadar Sürede Değiştirilmeli?

Biberon emziğinin değişimini gerekli kılacak durumlar aslında biberonlar için de geçerli. Uzmanlar, beslenmenin sağlıklı ve hijyenik bir şekilde devam edebilmesi adına bir biberonun maksimum 6 ay boyunca kullanılması gerektiğini ifade ediyor.

Elbette doğru yöntem ve malzemeler kullanarak biberonu temizlerseniz bu süreyi biraz daha uzatmanız mümkün. Biberon temizliği sırasında kimyasal maddeler içeren deterjanlar yerine tamamen doğal ve organik içerikleri olan biberon temizleyiciler tercih etmek hem bebeğinizin sağlığı hem de biberonun hijyeni açısından son derece önemli. Tüm bunlara ek olarak bir biberon ömrü ne kadardır diye soruyorsanız, seçtiğiniz markanın bu sorunun cevabında büyük önemi var.
Eğer siz de bebeğiniz için hangi marka biberonu seçmeniz gerektiği konusunda kararsızlık yaşıyorsanız, %100 medikal sınıf saf hijyenik silikondan üretilmiş olan ve plastik biberonlara kıyasla sağlıklı bir alternatif olan ve camla aynı hammaddeye sahip Comotomo silikon biberon modellerini tercih edebilirsiniz. Comotomo biberon seçeneklerini Mini Miracles Hut websitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş

Yorum Yap

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked

Leave the field below empty!

Blog Kategorileri

Blog Kategorileri