Baby Shower Partisine Giderken Ne Hediye Alınır?

Baby Shower Hediye

Son yılların trend kutlamalarından olan baby shower partileri, anne olmak için gün sayan kadınları mutlu eden bir etkinlik. Bu özel günlerde, anne adayına destek olmak ve doğum öncesinde geriye kalan eksiklikleri tamamlamak için hediye seçimi oldukça önemli hale geliyor. Ancak tecrübe ve hediye paylaşımının yapıldığı böyle önemli bir günde her zaman doğru seçim yapılamayabiliyor. Neyse ki, baby shower partisine davet edilenlerin alabileceği özel ve kullanışlı birçok bebek veya anne ürünü bulunuyor. Bu yazıda, baby shower hediye ne alınır sorusuna yanıt arayacak ve arkadaşlarınızı sevindirecek en güzel hediye fikirlerinden bahsedeceğiz.

Cinsiyet Partisine Giderken Anneleri Sevindirecek Hediyeler Seçin!

Özellikle yabancı film ve dizilerden aşina olduğumuz baby shower, ülkemizde son yıllarda anne adaylarının katılmayı sevdiği etkinlikler arasında. Tipik olarak doğuma günler kala kadınların bir araya geldiği bu partiler, renkli bir çay partisi kıvamında oluyor ve hediyenin yanı sıra anneliğe dair tecrübelerin paylaşıldığı bir ortama dönüşüyor. Konsept olarak genellikle kadın kadına planlansa da kimi zaman cinsiyet partileriyle birleştirilebiliyor. Böylece etkinlikteki merak unsuru çok daha fazla oluyor. 

Her ne şekilde düzenlenirse düzenlensin, herkesin keyifli vakit geçirdiği baby showerlarda birbirinden özel cinsiyet partisi hediyelikleri dağıtılıyor. Böylece hem annenin doğum öncesi ihtiyaçları karşılanıyor hem moraller yükseliyor hem de yeni doğacak bebeğin heyecanı herkesi sevindiriyor. Bu nedenle yakın bir arkadaşının baby shower etkinliğine giden herkes, mümkün olan en kullanışlı ve faydalı hediyeyi vermek istiyor. 

Baby Shower için Hediye Önerileri

Katıldığınız bir baby shower partisinde karşı tarafı mutlu etmek istemeniz çok normal. Fakat bebek ihtiyacı bitmediğinden kararsız kalmak ve ne alacağını tam olarak bilmemek de oldukça sık rastlanan bir sorun. Dolayısıyla sevdikleriniz için hediye seçmeden önce aşağıdaki birbirinden güzel hediye fikirlerine göz atmak isteyebilirsiniz!

Biberon ve Biberon Emziği

Biberon ve Biberon Emziği

Yenidoğan bebeklerde beslenme emzirmeyle başlasa da biberon ve emziğin temel ihtiyaç olduğu tartışmasız bir gerçek. Dolayısıyla bu kadar özel bir günde hem annenin rahatını hem de bebeğin sağlığını gözeten Comotomo biberon ve emzik modellerini tercih edebilirsiniz. Bugüne kadar kullanılan diğer biberon ve emziklerden farklı bir tasarıma sahip olan Comotomo markalı ürünler, anne memesinin doğal formuna benzer yapıdadır ve bebeğin emzirmeye devam etmesini destekler. Tamamen hijyenik ve doğal silikondan üretilmesi, bebek vücudunu göz önünde bulundurarak tutma kolaylığı sunacak şekilde tasarlanması ve beslenme sırasında gaz oluşumunu önlemesi gibi avantajlar bu biberonları, anneler için hayat kurtarıcı hale getirir.

4 farklı emzik çeşidinin bulunduğu Comotomo biberonlar, bebeğin gelişimsel periyotlarını da destekler niteliktedir. Yavaş, orta, hızlı ve değişken akışlı başlıklar bebek için tam ve yeterli bir biberon desteği sunar. Bu biberon ve emzik setlerini unutulmaz bir cinsiyet partisi hediyesi vermek istiyorsanız, kesinlikle değerlendirmelisiniz!

Bebek Havlusu

Bebek Havlusu

Bir baby shower etkinliğine giderken düşünceli ve güzel olduğu kadar, faydalı ve kullanışlı bir hediye almak da önemli. Dolayısıyla hemen hemen her anne baba için fazlasıyla zorlu olan banyo sürecini göz önünde bulundurarak bir tercih yapabilirsiniz. Bu aşamada klasik bir bebek havlu takımı vermek yerine, banyoyu keyifli ve kolay bir etkinliğe dönüştüren Minacles bebek banyo havlusu tercih edebileceğiniz harika bir hediye.

Anne veya babanın önlük gibi giyebildiği bu farklı tasarım hem banyo sırasında ıslanmayı önlüyor hem de ıslak bebeği rahatlıkla tutmaya yarıyor. Böylece genellikle problem olan banyo etkinliğini, tek başına yapılabilir güzel bir aktiviteye çeviriyor ve anneler için hayatı kolaylaştırıyor. Dolayısıyla eğer amacınız fark yaratan, aynı zamanda kolaylık sunan bir hediye ise pratik bebek havlularına göz atabilirsiniz.

Bebek Bezi Pastası

Bir bebeğin uzun süre ihtiyaç duyacağı şeylerden bir diğeri de bebek bezidir ancak anne adayına doğrudan bebek bezi vermek görsel olarak hoş bir sonuç doğurmaz. Bu nedenle bu temel ihtiyacı yaratıcı bir fikirle birleştirerek arkadaşınıza bebek bezinden pasta hazırlayabilirsiniz. Görünüm olarak katlı bir pastaya benzeyen, bebek bezlerinin kıvrılıp havlu ve bezle sarılması ile elde edilen bebek bezi pastaları aynı zamanda şampuan, krem veya oyuncak gibi detaylarla süsleyebileceğiniz tatlı bir hediyedir. Hem dekoratif durur hem de annenin en büyük ihtiyaçlarından birini karşılar.

Bebek Patiği

Yenidoğanlar için tasarlanmış rengarenk ve süslü patikler, partiye giderken değerlendirebileceğiniz bir diğer özel hediyedir. Çeşit çeşit tasarlanan bu patiklerde tercih aralığı ise neredeyse sınırsızdır. Sadece patiklerden oluşan veya tulum, içlik, toka ile birleştirilen setlerden birini tercih ederek sevimli hediyeler sunabilirsiniz.

Bebek Önlüğü

Genel olarak günlük ihtiyaçları karşılama gibi bir amacınız varsa renkli ve şık bebek önlüklerine yönelebilirsiniz. Bebekler ilk doğdukları andan itibaren uzun bir süre önlük takarlar ve sürekli kirlenen önlükler, anne için en temel ihtiyaçlardandır. Bu nedenle baby showerda önlük hediye etmek iyi bir fikirdir ancak önlüğün tasarımına ve şıklığına biraz özen göstermeniz gerekir.

Baby Wearing (Kanguru)

Bebek sahibi ve çalışan anneleri kurtaracak nitelikte bir ürün arıyorsanız, bebek taşıma kılıfı olarak da bilinen kanguru modellerini inceleyebilirsiniz. Son dönemde yaygınlaşan ve farklı tasarımlara sahip olan bu kılıflar hem annenin rahat dolaşmasına izin verdiğinden hem de hoş göründüğünden, fazlasıyla hayat kurtarıcıdır.

Eğer baby shower hediye ne alınır konusunda tam bir karar veremiyorsanız yukarıdakilere ek olarak; renkli kurabiyelerden, makaronlardan, balonlardan ve parti aksesuarlarından da faydalanabilirsiniz. Böylece sevdikleriniz için harika bir gün planlamış ve unutulmaz hediyeler vermiş olursunuz.

Bu İçeriği Paylaş

Yorum Yap

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked

Leave the field below empty!

Blog Kategorileri

Blog Kategorileri